Zavolajte nám

Kúpele Lúčky

Kúpele Lúčky   ležia v okrese Ružomberok, sú prirodzene rozdelené na 2 časti, samotnú obec a kúpele .   Kúpele Lúčky   ležia v horskej doline pod úbočím Choča, na rozhraní Oravy a Liptova. Široké možnosti rekreačného a športového vyžitia poskytuje aj neďaleká vodná nádrž Liptovská Mara, v zime Jasná a Donovaly.

Hotely

Pobyty

História

História kúpeľov sa píše od roku 1761, kedy majiteľ Adam Turjanský postavil prvú kúpeľnú budovu. Kúpeľní hostia mali v tej dobe k dispozícii väčší dom s pohodlnými izbami a tiež s remízou pre kone a koče. V polovici 19. storočia dal nový majiteľ Vojtech Kocha postaviť nový kúpeľný dom. Minerálne pramene vyvierali zo zrnitého dolomitu a minerálna voda vtekala priamo do kúpeľného bazéna.

Poloha a klíma

Kúpele Lúčky ležia pod južným úpätím Chočských vrchov. Nachádzajú sa vo vzdialenosti 14 km na severovýchod od Ružomberka, na rozhraní Liptova a Oravy. Väčšia časť územia sa nachádza v nadmorskej výške okolo 600 m. Najbližšie okolie Lúčok je vrchmi chránené pred bezprostredným vpádom studeného vzduchu. Kúpele Lúčky sa nachádzajú v mierne teplej oblasti, v časti, ktorá je označená ako vlhká so studenou zimou.

Turistické zaujímavosti

Poloha Lúčok v doline pod úpätím hôr poskytuje veľa príležitostí na vychádzky do čarokrásnej horskej prírody i na rekreačnú turistiku. Majestátny vrch Veľký Choč a vysoké hory, okolité ihličnaté lesy a horské lúky tvoria malebné okolie kúpeľov. Pre turistov je prístupný po 4 turistických chodníkoch, pričom najkrajší výhľad je práve z chodníka, ktorý začína v kúpeľoch Lúčky.

Okolie

Neďaleká Orava je klenotnicou pamiatok ľudovej kultúry, typické kroje a ľudová architektúra upúta každého návštevníka. Blízky Oravský zámok patrí k najzachovalejším na Slovensku. Milovníci vodných športov si určite prídu na svoje na Oravskej priehrade alebo na Liptovskej Mare.

Zavolajte nám