Kúpele Lúčky

Kúpele Lúčky   ležia v okrese Ružomberok, sú prirodzene rozdelené na 2 časti, samotnú obec a kúpele .   Kúpele Lúčky   ležia v horskej doline pod úbočím Choča, na rozhraní Oravy a Liptova. Široké možnosti rekreačného a športového vyžitia poskytuje aj neďaleká vodná nádrž Liptovská Mara, v zime Jasná a Donovaly.

Hotely

Pobyty

História

História kúpeľov sa píše od roku 1761, kedy majiteľ Adam Turjanský postavil prvú kúpeľnú budovu. Kúpeľní hostia mali v tej dobe k dispozícii väčší dom s pohodlnými izbami a tiež s remízou pre kone a koče. V polovici 19. storočia dal nový majiteľ Vojtech Kocha postaviť nový kúpeľný dom. Minerálne pramene vyvierali zo zrnitého dolomitu a minerálna voda vtekala priamo do kúpeľného bazéna.

Poloha a klíma

Kúpele Lúčky ležia pod južným úpätím Chočských vrchov. Nachádzajú sa vo vzdialenosti 14 km na severovýchod od Ružomberka, na rozhraní Liptova a Oravy. Väčšia časť územia sa nachádza v nadmorskej výške okolo 600 m. Najbližšie okolie Lúčok je vrchmi chránené pred bezprostredným vpádom studeného vzduchu. Kúpele Lúčky sa nachádzajú v mierne teplej oblasti, v časti, ktorá je označená ako vlhká so studenou zimou.

Turistické zaujímavosti

Poloha Lúčok v doline pod úpätím hôr poskytuje veľa príležitostí na vychádzky do čarokrásnej horskej prírody i na rekreačnú turistiku. Majestátny vrch Veľký Choč a vysoké hory, okolité ihličnaté lesy a horské lúky tvoria malebné okolie kúpeľov. Pre turistov je prístupný po 4 turistických chodníkoch, pričom najkrajší výhľad je práve z chodníka, ktorý začína v kúpeľoch Lúčky.

Okolie

Neďaleká Orava je klenotnicou pamiatok ľudovej kultúry, typické kroje a ľudová architektúra upúta každého návštevníka. Blízky Oravský zámok patrí k najzachovalejším na Slovensku. Milovníci vodných športov si určite prídu na svoje na Oravskej priehrade alebo na Liptovskej Mare.

Hotely

Rezervačné stredisko 02 3225 2388
02 3225 2301

Zavolajte nám, radi poradíme