Zavolajte nám

Kúpele Veľké Losiny

Veľké Losiny

Hodnotenia 46x

Recenzie a tipy

Informácie

IX. Novomeské dermatologické dni v kúpeľoch Veľké Losiny

V dňoch 20.-22.12.2011 sa v kúpeľoch Veľké Losiny uskutočnili v poradí IX....

Kúpele Velké Losiny patria k najstarším v šumperskom okrese. S obcou Velké Losiny je pevne spätá bohatá história a veľké množstvo historických pamiatok. Medzi najznámejšie historické dominanty obce patrí zámok, farský kostol, cirkevné a svetské stavby a kúpele .

Hotely

Pobyty

História

Vznik kúpeľov Velké Losiny sa datuje od roku 1351. História obce Velké Losiny je úzko spätá s rodom Žerotínovcov, ktorým obec patrila dlhých 300 rokov. V roku 1562 sa v historických prameňoch spomínajú losinské kúpele so sírnymi prameňmi. Kúpele Velké Losiny boli ale oficiálne založené až v roku 1881, kedy bol vybudovaný kúpeľný park.

Poloha a klíma

Kúpele Velké Losiny ležia severne od mesta Šumperk v malebnom údolí rieky Desné obklopené očarujúcou prírodou Jeseníka. Klíma v kúpeľoch má chladnejší charakter, preto sa tu snehová prikrývka nezriedka vyskytuje ešte aj na konci marca.

Turistické zaujímavosti

Bohatá história kúpeľov Velké Losiny je zárukou príjemne strávených chvíľ aj pri prechádzke po tunajších pamiatkách. Určite neobíďte očarujúci renesančný zámok, ručnú továreň na výrobu papiera alebo farský chrám sv. Jána Krstiteľa. Kúpele Velké Losiny sú známe aj kvôli čarodejníckým procesom, ktoré sa konali v 17. storočí. Preslávil ich spisovateľ Václav Klapnický v knížke Kladivo na čarodejnice. 

Okolie

Okolie kúpeľov Velké Losiny ponúka mnoho príležitostí na výlety. Milovníci aktívneho oddychu si môžu v zime zalyžovať vo viacerých horských lyžiarských strediskách, v lete si môžu zajazdiť na minikárach, horských bicykloch alebo môžu obdivovať krásy okolitej prírody "po vlastných." Určite si nenechajte újsť návštevu "siedmeho divu Česka" - prečerpávajúcu vodnú elektráreň Dlouhé stráně v Koutech nad Desnou.

Zavolajte nám